قیمت خودروها و اقساط ماهیانه آنها در کانادا ۲۰۲۴

در کانادا، داشتن خودرو به عنوان وسیله ای برای حمل و نقل، امری رایج…

قیمت خودرو در کانادا

در کانادا، داشتن خودرو به عنوان وسیله ای برای حمل و نقل، امری رایج و ضروری تلقی می شود. با این حال، این امر مستلزم یک تعهد مالی قابل توجه است. این مطلب به شما در درک فرآیند خرید خودرو در کانادا، از جمله هزینه های ماهانه ی متوسط ​​برای برندهای مختلف خودرو، کمک می کند.

عوامل موثر بر هزینه های ماهانه:

  • قیمت خودرو: به طور طبیعی، خودروهای نو نسبت به خودروهای کارکرده قیمت بالاتری دارند. بودجه ای که قرار است در نظر بگیرید را برآورد کنید و تصمیم بگیرید که خرید خودروی نو یا کارکرده کدام برای شما مناسب تر است.
  • پیش پرداخت: هر چه پیش پرداخت بیشتر باشد، مبلغ وام شما کاهش می یابد و در نتیجه هزینه های ماهانه شما نیز کاهش می یابد. سعی کنید حداقل ۲۰٪ از قیمت خودرو را به عنوان پیش پرداخت در نظر بگیرید.
  • مدت زمان وام: هر چه مدت زمان وام شما بیشتر باشد، هزینه های ماهانه شما کاهش می یابد، اما در نهایت بهره بیشتری خواهید پرداخ پس مدت زمانی را انتخاب کنید که از نظر شما قابل پرداخت باشد.
  • نرخ بهره: این عامل نقش مهمی در تعیین هزینه های ماهانه شما دارد. از بانک ها، اتحادیه های اعتباری و نمایندگی های خودرو نرخ های مختلف را استعلام بگیرید و بهترین نرخ را انتخاب کنید.

هزینه های ماهانه ی متوسط ​​بر اساس برند خودرو:

  • هوندا و تویوتا: این برندها به قابل اطمینان بودن معروف هستند. این خودرو ها ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند، اما هزینه های نگهداری آنها احتمالاً پایین تر خواهد بود. هزینه های تقریبی ماهانه بین ۴۵۰ تا ۶۵۰ دلار جهت نگهداری خودرو ی می باشد.
  • فورد و شورولت: به طور کلی نسبت به هوندا و تویوتا ارزان تر هستند، اما ممکن است هزینه های نگهداری آنها بیشتر باشد. هزینه های ماهانه بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار است .
  • خودروهای لوکس (BMW، مرسدس بنز، آئودی): این خودروها معمولا هزینه های ماهانه بالاتری برای دارندگان در بردارد که احتمالاً از ۸۰۰ دلار فراتر می رود.

خرید خودرو در کانادا می تواند فرآیندی چالش برانگیز باشد، اما با آمادگی و تحقیق مناسب، می توانید خودروی مناسب خود را پیدا کنید و از رانندگی در این کشور لذت ببرید.

نکات ضروری :

بیمه: هزینه بیمه بسته به سابقه رانندگی شما، نوع خودرو و محل سکونت شما متفاوت است. این هزینه را در بودجه خود در نظر بگیرید.

بنزین: قیمت بنزین ثابت نیست، بنابراین هنگام انتخاب خودرو، به مصرف سوخت آن توجه کنید.

نگهداری: سرویس منظم خودرو ضروری است. قبل از خرید، هزینه های نگهداری معمول خودرو را تحقیق کنید.

نیازها و بودجه خود را تعیین کنید و قبل از شروع جستجو، به این موضوع فکر کنید که به چه نوع خودرویی نیاز دارید و چه قدر می توانید برای آن پول خرج کنید.بهتر است در مورد برندها و مدل های مختلف خودرو تحقیق کنید و نظرات را بخوانید. از وب سایت های مقایسه خودرو برای مقایسه قیمت ها و ویژگی ها استفاده کنید و خودروهایی را که به آنها علاقه مند هستید به صورت حضوری آزمایش کنید. و در نهایت قبل از خرید خودرو، از یک مکانیک معتمد بخواهید تا آن را از نظر مشکلات احتمالی بررسی کند.

قیمت ها به طور مداوم در حال تغییر هستند و اعداد ارائه شده در اینجا فقط میانگین تقریبی را نشان می دهند. قیمت واقعی خودرو بسته به مدل، سال ساخت، میزان کارکرد، منطقه و گزینه های اختیاری می تواند متفاوت باشد.

برندمدلمیانگین قیمت پایه    (دلار کانادا)میانگین قیمت کامل   (دلار کانادا)
تویوتاکرولا۲۳,۰۰۰۳۲,۰۰۰
تویوتاکمری۲۸,۰۰۰۴۰,۰۰۰
تویوتاRAV4۳۰,۰۰۰۴۵,۰۰۰
مرسدس بنزC-Class۴۵,۰۰۰۶۵,۰۰۰
مرسدس بنزE-Class۶۰,۰۰۰۸۵,۰۰۰
مرسدس بنزGLE-Class۷۰,۰۰۰۱۰۰,۰۰۰
ب‌ام‌و۳ Series۴۰,۰۰۰۶۰,۰۰۰
ب‌ام‌و۵ Series۵۵,۰۰۰۸۰,۰۰۰
ب‌ام‌وX5۶۵,۰۰۰۹۵,۰۰۰
آئودیA4۴۰,۰۰۰۵۵,۰۰۰
آئودیA6۵۰,۰۰۰۷۰,۰۰۰
آئودیQ5۵۵,۰۰۰۸۰,۰۰۰
هونداسیویک۲۰,۰۰۰۲۸,۰۰۰
هونداCR-V۲۶,۰۰۰۳۸,۰۰۰
هونداAccord۲۸,۰۰۰۴۲,۰۰۰
هیونداسوناتا۲۴,۰۰۰۳۴,۰۰۰
هیونداتوسان۲۸,۰۰۰۳۸,۰۰۰
هیونداسانتافه۳۲,۰۰۰۴۵,۰۰۰

منابع:

انجمن اتومبیل کانادا (CAA): https://www.caa.ca/ این سازمان اطلاعات و منابع مربوط به خرید خودرو را ارائه می دهد.

دولت کانادا: https://www.canada.ca/en.html وب سایت دولت کانادا اطلاعاتی در مورد مقررات و قوانین مربوط به مالکیت و رانندگی خودرو در این کشور ارائه می دهد.

https://www.canadianblackbook.com/

https://www.autotrader.ca/

FAQ Icon

دیدگاه و نظر خود را بنویسید

همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.