تور آلمان

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

برلین پایتخت آلمان و بزرگ ترین شهر آن است و قدمت آن مربوط به قرن ۱۳ می باشد. برلین از لحاظ وسعت ۹ برابر پاریس پایتخت فرانسه می باشد ولی پاریس تراکم جمعیت بیشتری نسبت به برلین دارد و به همین دلیل زمانی که شما به برلین سفر می کنید احساس فضای بهتر و راحت تری را خواهید داشت.

نرخ بیکاری

کشور آلمان اقتصاد بسیار پیشرفته ای دارد و طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شده که فقط ۴ درصد از افراد در آلمان بیکار هستند. به عبارتی آلمان کمترین نرخ بیکاری اروپا را دارد و همین مورد جزو افتخارات مردم آلمان به حساب می آید

طبیعت آلمان

آلمان علاوه بر ثروت فرهنگی خود، بسیاری از مناظر طبیعی برجسته را نیز داراست. طبیعت متنوع، سازه های سنگی بزرگ، مناظر سرسبز، صخره های بی پایان سفید یا دریاچه های آبی باورنکردنی و عمیق، افراد زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می‌کند. در بین دریای شمال و دریای بالتیک در شمال و کوه های آلپ در جنوب، پارک های طبیعت مکانی ایده آل برای تعطیلات تابستانی و یا فقط یافتن آرامش به شمار می‌روند.

مکان های دیدنی آلمان

کلیسایی جامع کلن

ارتفاع کلیسای جامع کلن ۱۵۷ متر است. درون آن نیز فضایی وهم‌آلود به‌همراه پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی در قسمت‌های بالای دیوار وجود دارد که بازتابی از سبک معماری گوتیک در این بنا است. در داخل کلیسا آثار دیدنی مانند صلیب گیرو، نقاشی اسقف اعظم کلن و مجسمه چوبی حضرت مریم برای بازدید عموم وجود دارد.

دیوار برلین

دیوار برلین، قسمت شرقی برلین را از بخش غربی آن جدا می‌ساخت و نیز سمبل جنگ سرد بود اما این دیوار در سال ۱۹۸۹ فرو ریخت.

پس از جنگ جهانی دوم، آلمان به چهار منطقه تجزیه شد که هر یک از آنها توسط یکی از چهار قدرت متحدین که نازی‌ها را شکست داده بودند، اشغال شده بود. نواحی تحت کنترل فرانسه، بریتانیای کبیر و آمریکا، «آلمان غربی» یا جمهوری فدرال آلمان (Bundesrepublik Deutschland) نام گرفتند.طی سال‌های زیادی از نیمه دوم قرن بیستم، روابط میان آمریکا و اتحادیه شوروی به تیرگی گرایید و دیوار برلین نیز سمبل این دشمنی بود و پرده آهنین نامیده می‌شد.

واقعیت‌های بسیار جالبی در مورد دیوار برلین وجود دارد که برای هر گردشگری بسیار شنیدنی است که از مهمترین این واقعیت‌های دیوار برلین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         در طول تاریخ در حدود ۱۳۶ نفر از افراد شهر برلین وقتی می‌خواستند از شرق به غرب برلین سفر کنند کشته شدند و افرادی که دست به چنین اقدامی می‌زد را خائن می‌نامیدند به گونه‌ای که نگهبانان حق شیلک به سوی این افراد خائن داشتند.

–         قسمت شرقی دیوار برلین بسیار ساده و عاری از هرگونه نوشته و نقاشی بود در حالی‌که قسمت غرب آن پر از نقاشی‌های بسیار زیبا پوشیده شده بود.

–         دیوار برلین یکی از نمونه‌های بسیار بارز ظلم کمونیست‌ها به شمار می‌رفت چرا که آنها مردم را در صورت عبور از این دیوار می‌کشتند.

–         مردمی که در سمت غرب این دیوار زندگی می‌کردند، اشغال‌های خود را به سمت دیگر دیوار پرت می‌کردند.

رودخانه راین

یکی از خاص‌ترین و زیباترین جاهای دیدنی آلمان رودخانه رمانتیک راین است که در مسیر خود از چندین شهر در آلمان عبور می‌کند. تپه‌هایی با شیب تند و پوشیده از تاکستان‌های زیبا که در بالای آن‌ها می‌توان قلعه‌های تاریخی و بسیار کهن‌سال آلمانی را دید، جذابیت رودخانه راین را دوچندان کرده‌اند. قدمت شهرهایی که در امتداد رود راین واقع شده‌‌اند نیز بسیار زیاد است و همین بر زیبایی این رود افزوده است.

آنچه درباره ویزا و سفر به آلمان باید بدانید:

ویزای آلمان در دو نوع ویزای بلند مدت و کوتاه مدت صادر می شود.فردی که ویزای کوتاه مدت آلمان را دریافت می کند می تواند به مدت ۹۰ روز در بازه ی ۱۸۰ روزه در آلمان بماند.

ویزای کوتاه مدت آلمان در موارد زیر و برای اهداف زیر صادر می شود:

ویزای یکبار ورود و چندبار ورود شینگن جزو ویزای کوتاه مدت و یا تایپ C هستند.

ویزای بلند مدت آلمان 

ویزای بلند مدت برای مواقعی است که فرد قصد اقامت های بیشتر از ۹۰ روز را دارد. معمولا ویزای بلند مدت برای متقاضیانی صادر می شود که به قصد:

 • دانشجویی
 • آموزش زبان آلمانی
 • ریسرچ و تحقیق
 • جستجوی کار
 • اشتغال در آلمان
 • درمانی آلمان
 • وقت سفارت /رزرو هتل/رزرو پرواز

۴۵۰یورو

 • وقت سفارت فوری / عادی

برای اطلاع از نرخ وقت تماس بگیرید

 • برای هر نفر۸۰یورو

نرخ ریالی ۱/۳۰۰/۰۰۰

 • فرم درخواست ویزای آلمان
 • پاسپورت فعلی متقاضی به همراه کلیه ویزاها و گذرنامه‌های قبلی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • سند ازدواج
 • کلیه اسناد ملکی
 • گواهی اشتغال به کار
 • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)
 • گردش حساب ۳ ماه اخیر به همراه تمکن مالی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
 • ارائه اصل دعوت نامه معتبر

تمکن مالی: تمکن مالی برای ویزای آلمان، حداقل ۴۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما زیر این مبلغ باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

گردش حساب: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه، تعداد تراکنش های حساب متقاضی در ۳ ماه اخیر می‌باشد. گردش حساب، باید با نامه تمکن مالی همخوانی داشته باشد. در صورتی که تطابقی بین این دو وجود نداشته باشد و یا گردش حساب شما پائین باشد، ویزای آلمان شما ریجکت خواهد شد.

ارائه دعوت‌نامه قوی: منظور از دعوت نامه قوی، دعوت نامه ای است که از سوی اعضای خانواده، یک شرکت و یا یک نمایشگاه باشد. در متن دعوت‌نامه، باید اطلاعات شخصی متقاضی به صورت کامل وارد شده و مدت زمان و محل اقامت متقاضی ذکر شود. همچنین، در صورتی که دعوت کننده از متقاضی حمایت مالی می‌کند، باید در متن دعوت نامه ذکر شود.

تاریخچه سفری: لزومی به ارائه تاریخچه سفری برای ویزای آلمان نیست. اما در صورتی که ویزای شنگن و یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ ویزا بیشتر می‌شود.

مجموعه ویزاساز۷۲۴با نام آژانس آنا مرکید فقط درخواست کننده ویزا می‌باشد نه صادر کننده آن و در صورت عدم صدور ویزا یا تاخیر در صدور آن توسط سفارت، هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

FAQ Icon

سوالات متداول

خیر

دعوتنامه را باید خود مسافر تهیه کرده باشد مجموعه ما میتواند تیکت های نمایشگاهی و ایونت ها تهیه کند .

اگر بار اول هست که به شنگن ورود میکنید بهتر است که از کشوری که ویزا گرفته اید وارد شوید.

به شرایط بستگی دارد بهتر است برای اطلاعات بهتر با تلفن های مجموعه تماس بگیرید