تور دبی

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

امارات و شهر های شیخ نشین

امارات در جهان به قطب تجارت و مقصدی برای جهان‌گردان در آسیا مشهور شده است. به‌دلیل ثبات و رشد بالای اقتصادی، تجارت گسترده و مدرن بودن زیرساخت‌ها، این کشور به یکی از مهم ترین ها در صنعت تجارت مشهور است .

امارات از مجموع هفت امارت یا همان شیخ نشین شکل گرفته است. به همین دلیل این کشور به کشور شیخ نشین ها معروف شده است.

این ۷ شیخ نشین عبارت‌اند از:

 • ابوظبی(Abu Dhabi)
 • دبی(Dubai)
 • شارجه (Al Sharjah)
 • بندر فجیره (Fujairah)
 • رأس الخیمه (Ras al Khaimah)
 • ام القیوین (Umm Al Quawain)
 • عجمان (Ajman)

جاذبه های دیدنی امارات

۱. برج خلیفه: با ارتفاع ۸۲۸ متر (۲۷۱۷ فوت)، برج خلیفه بالاترین ساختمان جهان است و یک شاهکار معماری. بازدیدکنندگان می‌توانند به طبقه۱۲۴طبقه بروند و مناظری دلنشین از شهر و افق را تماشا کنند. این برج نه تنها بلندترین ساختمان جهان، بلکه عناوین مرتفع ترین چشم انداز مشاهده جهان و طولانی ترین آسانسور در جهان را نیز از آن خود کرده است.

۲. فواره دبی: در کنار برج خلیفه، فواره دبی یک نمایش آبی بزرگ است که در پیش‌زمینه این آسمان‌خراش بلند قرار دارد. جت‌های آب هماهنگ با موسیقی می‌رقصند و برای تماشاگران یک منظره جذاب ایجاد می‌کنند.این جاذبه دبی هر شب، به فاصله هر نیم ساعت با موسیقی به رقص در می آید و شب های با صفا و عاشقانه ای را برای گردشگران رقم می زند و سوژه فوق العاده ای برای عکاسی در شب را ایجاد می کند.

۳. خانه شیخ سعید ال مکتوم: این خانه تاریخی که به موزه تبدیل شده است، نگاهی به گذشته دبی ارائه می‌دهد. معماری سنتی، اشیاء و تاریخچه خانواده حاکم آل مکتوم را میتوانید در این خانه -موزه بینید. این خانه در منطقه ال شنداقه قرار دارد.این مکان  از جاذبه‌های گردشگری محبوب دبی است که هر ساله بازدیدکنندگان زیادی دارد.در نمایشگاه خانه شیخ سعید آل مکتوم در زبیل، مجموعه‌ای چشمگیر از آثار بسیار از دوره حکومت شیخ محمد و همچنین برخی از آثار شخصی وی را خواهید دید.

۴.محله تاریخی ال فهیدی (قلعه الفهیدی): در این منطقه جذاب، از کوچک‌ترین کوچه‌ها و برج‌های بادی تا خانه‌های داخلی سنتی،را میتوانید ببینید. موزه دبی نیز در اینجا قرار دارد و برای شناخت تاریخ شهر بسیار مناسب است. این بنا در سال ۱۷۸۷ یعنی چیزی بیش از ۲۰۰ سال پیش برای اقامت حکام و محافظت از شهر بنا نهاده شد. این قلعه بعدها به انبار توپخانه و اسلحه تبدیل گشت. همچنین از آن به عنوان زندانی برای قانون شکنان نیز استفاده شده است. این قلعه در زمان حکمرانی شیخ راشد بن سعید المکتوم مرحوم بازسازی شد و به صورت رسمی از سال ۱۹۷۱ به عنوان موزه افتتاح گردید. این موزه تاریخ و میراث اصلی دبی را به نمایش می گذاشت. در سال ۱۹۹۵ یک موزه زیر زمینی دیگر تاسیس گشت و به آن اضافه شد. موزه دبی یکی از دیدنی های مهم این شهر می باشد. با نگاه به داخل این موزه به زمان سنتی دبی بر خواهید گشت که صنایع سنتی دستی این شهر را به نمایش می گذارد. بخش زیر زمینی آن نیز با استفاده از آخرین تکنولوژی، تاریخ امارات را نشان می دهد.

۵. کریک دبی: قلب تاریخی دبی، کریک یک خور طبیعی با آب شور است که شهر را به دو قسمت دیره و بر دبی تقسیم می‌کند. با قلعه و ساختمان و بازارهای خود، حال‌وهوایی تاریخی و سنتی دارد. البته امکانات این منطقه قدیمی نیست و از بهترین سیستم حمل‌ونقل و هتل‌ها و رستوران‌ها برخوردار است.

۶. مسجد جمیرا: این مسجد زیبا یکی از معدود مساجد دبی است که بازدیدکنندگان غیر مسلمان را نیز می‌پذیرد. مسجد جمیرا را یکی از پر عکس‌ترین مساجد دبی می‌شناسند و به جرات می‌توان گفت که به خاطر زیبایی و معماری خاص آن است. در طراحی آن از سبک فاطمی الهام گرفته شده و تماماً از سنگ سفید خالص ساخته شده است. تلفیق طرح‌های هندسی پیچیده، خط عربی و نقوش کلنگ بر روی گنبدها به شکل ماهرانه به کار برده شده و چشم هر بیننده‌ای را شگفت‌زده می‌کند.

 • شروع قیمت ۱۷/۰۰۰/۰۰۰

ویزا/هتل/پرواز/بیمه مسافرتی /ترانسفر

 • ویزا توریستی /کار/تحصیلی

۱ ماهه ۲۸۰ درهم

 • ایرلاین های ایرانی /خارجی

شروع نرخ از ۶/۵۰۰/۰۰۰

 • اسکن رنگی از صفحه اول گذرنامه
 • اسکن رنگی از هر دو طرف کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه
 • اسکن عکس پرسنلی

به این نکات توجه داشته باشید که:

 • هرکدام از ویزاهای ذکر شده، پس از صدور، به‌مدت دو ماه معتبر است.
 • کشور امارات به افرادی زیر ۱۸ سالی که قصد دارند به‌تنهایی مسافرت کنند، ویزا نمی‌دهد.